Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Hakkında

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu tercih eden adaylar; Troya’dan Osmanlı’ya uzanan zengin kültürel mirasın ve destansı bir tarihin sahibi, Asya ve Avrupa’nın, mavi ile yeşilin kucaklaştığı bağımsızlığın kilit noktası bir kentte yaşıyor olmanın ve bilimin ışığıyla aydınlatan, hedeflerinde kararlı, çağdaş, özgür, sizi geleceğe taşıyacak olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenci olmanın ayrıcalığını yaşayacaklardır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu eğitim ve öğretime başladığı günden bu yana Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ilke ve hedeflerine uygun şekilde eğitim ve öğretimini sürdürmeye devam etmektedir. Yüksekokulumuz Türkiye’de ihtiyaç duyulan mesleki donanıma sahip, değerlere saygılı, topluma katkı sağlayan, değişim ve gelişmelere kolayca uyum sağlayabilen, mesleklerine yönelik temel bilgi ve becerileri kazanmış, öncelikle insan sağlığını hedefleyen, katılımcı, paylaşımcı, etik değerlere bağlı ve sorumluluk bilinci üst düzeyde olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Alanında uzman ve tecrübeli akademik kadromuzla, bilgi çağının getirdiği tüm unsurlarla desteklenen eğitim programımızla Yüksekokulumuzu tercih eden öğrencilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyacağız. 

 

Misyon

Mevcut programlarımızda okuyan öğrencilerimize en iyi bir şekilde eğitim öğretim olanaklarını sağlamak
Mezun olacak öğrencilerimize istihdam alanları yaratmak.
Üniversitemiz bünyesinde açılan Tıp Fakültesine alt eleman yetiştirmek.
İleriki zamanlarda sağlık sektörü ihtiyaçlarını karşılamak üzere nitelikli sağlık ara elemanı yetiştirmek.
 

Eğitim ve Araştırma Alp Yapısı İçin Kullanılan Fiziki ve Sosyal İmkânlar

Yüksekokulumuz Terzioğlu Yerleşkesinde Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ile ortak binasında 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından bugüne kadar eğitim öğretimini yürütmektedir. Zemin üzeri 3 kat ve bir adet teras katından oluşan binada bir adet 200 kişilik Konferans Salonu, 1 adet 312 m2 kantin, her katta öğrencilerin dinlenmesi için oturma alanları bulunmaktadır.

Ayrıca, Yüksekokulumuzda 4 Laboratuvar, 1 Paramedik Uygulama Odası, 1 Simülasyon Odası, 1 Anatomi Laboratuvarı, 14 Derslik, 3 Anfi, 1 Toplantı Salonu, 1 Topluluk Odası, 1 Öğrenci Temsilcisi Odası bulunmaktadır.

 

Bölümler:

İlk ve Acil Yardım Programı

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

Anestezi Programı

Elektronörofizyoloji Programı

Perfüzyon Teknikleri Programı 

 

İletişim:

E-posta : shmyo@comu.edu.tr
Telefon : 0 286 21 800 18
Faks : 0 286 212 88 04
Adres : Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Terzioğlu Yerleşkesi Merkez/Çanakkale 17100 TÜRKİYE

45.425

Öğrenci

1.579

Akademik Personel

393

Program

39

Akademik Birim