Çanakkale Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Hakkında

Uluslar arası kalite standartlarında eğitilmiş, üretken, teknik bilgi ve beceriyle donanımlı nitelikli eleman yetiştirerek ülkemizin hizmetine sunmayı amaçlayan Çanakkale Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 7 farklı programla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 8 farklı programla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulumuzda Bilgisayar Programcılığı, İnşaat Teknolojisi, Grafik Tasarımı, Elektrik, Makine, Giyim Üretim Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon Programları yer almaktadır. 26 adet akademik ve 16 adet idari personel görev yapmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzun Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan binasında 16 sınıf ve 4 Bilgisayar Laboratuarı, Donanım Laboratuarı, Mikroişlemci Laboratuarı, Teknik Resim ve Temel Sanat Eğitimi derslerinin uygulamalarında kullanılmak üzere Çizim Atölyesi, İnşaat Programına ait Zemin Laboratuarı, Asfalt Laboratuarı, Malzeme ve Beton Laboratuarı, Konfeksiyon Atölyesi yer almaktadır. Mobilya ve Dekorasyon Programımızın uygulama atölyesi Sarıcaeli Yerleşkesinde bulunmaktadır.

Mezunlarımız eğitim aldıkları alanlarda faaliyet gösteren kamu ve özel sektörde çalışabilecekleri gibi isterlerse her yıl yapılmakta olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kendi branşlarında bir lisans bölümünde eğitimlerine devam etme hakkına sahiptirler.

  • II. Öğretimin bulunması
  • Üniversite üst yönetiminin desteği
  • Kampüslerde internet ağının olması ve bilgisayar destekli eğitim için gerekli programlara sahip olunması,
  • Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerin düşük sermaye ile iş kurma şansının olmasının girişimciliği desteklemesi,
  • Öğretim kadrosunun deneyimli öğretim elemanlarından oluşması,
  • Öğrencilerin eğitim anlamında tüm gereksinimlerinin giderilmesine yönelik yeni binamızda öğrencilerin daha çok uygulama yapmalarına olanak sağlayan atölyelerin var olması,

Köklü ve kurumsallaşmış bir yapıya sahip olmamız

 

Bölümler:

» Tasarım Bölümü

 

İletişim:

E-Posta : ctmyocomu.edu.tr
Telefon : 0 (286) 218 05 48
Telefon : 0 (286) 218 00 18 / 6353 - 6325 (Öğrenci İşleri)
Faks : 0 (286) 218 05 49
Adres : Çanakkale Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Şekerpınar Yerleşkesi 
17020, ÇANAKKALE

45.425

Öğrenci

1.579

Akademik Personel

393

Program

39

Akademik Birim