Ayvacık Meslek Yüsekokulu

Hakkında

Marmara’nın bittiği, Egenin başladığı, Kazdağlarının denize doğru uzanan kolları üzerine kurulmuş, doğanın, kültürün ve ilk felsefe okulunun kurulduğu Assos gibi antik kentlerin merkezi olan Ayvacık ilçesinde, 1994 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Ayvacık Meslek Yüksekokulu, Geleneksel El Sanatları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bankacılık ve Sigortacılık ve İşletme Yönetimi Programları ile eğitimini sürdürmektedir.

Yüksekokulumuzun fiziki mekan şartlarını geliştirmek amacıyla, ek Hizmet Binamızın inşaatına başlanmıştır. 14 dönüm açık alan üzerine, 6075 m2 kapalı mekana sahip olacak binada; 400 m2 kantin, 200 m2 sığınak, 24 derslik, idari ve akademik bürolar mevcuttur.

Yeni hizmet binamızın hizmete girmesiyle birlikte bir çok programın açılması hedeflenmektedir.

 

Misyon

Ayvacık Meslek Yüksekokulu; Atatürk İlke ve İnkılâplarını özümsemiş çağdaş bilgi ile donanmış,kültürel birikim ve iletişim becerisine sahip, araştırma ve problem çözme yeteneği gelişmiş, çevresine liderlik edebilecek yapıda, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı girişimci bireyleri, nitelikli bir eğitim programı ile yetiştirmeyi temel görevi olarak tanımlamaktadır.


Vizyon
Ayvacık Meslek Yüksekokulu,Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin Dünya Üniversitesi olma vizyonu doğrultusunda, gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası eğitim öğretim etkinlikleri ile, bölgesel ve ulusal alanda öncü bir meslek yüksekokulu olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Eğitim ve Araştırma Alp Yapısı İçin Kullanılan Fiziki ve Sosyal İmkânlar

Ayvacık Meslek Yüksekokulu yeni hizmet binasında; 1 konferans salonu, 1 seminer salonu, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kütüphane, 4 derslik, 1 kantin, 1 yemekhane ve 8 adet idari büro mevcuttur. Eski hizmet binamızda ise; 1 derslik, 4 uygulama atölyesi,  1 bilgisayar laboratuarı, 1 öğrenci arşivi ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programı için servis ve uygulama mutfağı ve restoranı bulunmaktadır. 

 

Bölümler:

Yönetim ve Organizasyon Bölümü / İşletme Yönetimi Programı

Finans - Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü / Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Otel - Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü / Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

El Sanatları Bölümü /Geleneksel El Sanatları Programı

 

İletişim:

Telefon Numarası :                 0 286 712 3205

Faks Numarası:                      0 286 712 3093

Elektronik Posta :                   ayvacik@comu.edu.tr

Web Sitesi:                             ayvacik.comu.edu.tr

45.425

Öğrenci

1.579

Akademik Personel

393

Program

39

Akademik Birim